+420 792 300 227 penzionmodrysvet@gmail.com CZ | EN | DE

Loket a blízké okolí

Hrad Loket

Hrad Loket

Kamenný královský hrad Loket, je více než 800 let staré sídlo, tyčící se na žulovém masívu, který obtéká řeka Ohře. Byl založen pravděpodobně jako pohraniční pevnost. Hrad sloužil králům, Šlikům a pánům z Plavna, loketským měšťanům a v 19. a 20. století také jako vězení. Krátce po roce 1989 byl otevřen pro veřejnost, prohlídková trasa vede přes expozice porcelánu, sbírky bývalého městkého muzea, muzeum zbraní až po prostory bývalé věznice, kde je nyní působivá a autentická výstava útrpného práva.

https://www.hradloket.cz/

Amfiteátr

Divadelní amfiteátr na jedinečné přírodní scéně je zasazen do opravdu romantického a jedinečného prostředí v podhradí hradu Loket. Využívá se k různým koncertům současné hudby a také jako dějiště Loketského kulturního léta. Amfiteátr má kapacitu 1600 sedících diváků.

http://www.loket.cz/kulturni-akce/prirodni-amfiteatr-loket/

Loket - amfiteatr

Svatošské skály

Svatošské skály

Žulové skalní město bylo vytvořeno řekou Ohří, která v oblasti mezi Loktem a Doubím prorvala karlovarský žulový masív hlubokým kaňonem. Na levém, nárazovém břehu vytvořila řeka vysoké žulové stěny. Vlivem postupné větrné a dešťové eroze a působením mrazu byly skalní skupiny rozpukány v mohutné skalní pilíře a jehlany. Romantické údolí je přístupné pouze pěší, cyklo a vodní turistikou.

https://www.karlovyvary.cz/cs/svatosske-skaly

Rozhledna krásno

Krásenská rozhledna se nachází na Krásenském vrchu nedaleko města Horní Slavkov. Rozhledna je jednou z nejpodivuhodnějších rozhleden v zemi. Důvodem je neobvyklý tvar, kdy po obvodu se jako spirála vine vnější schodiště. Rozhledna je volně přístupná a nejlépe se k ní dostanete z Krásna po žlutě značené turistické cestě.

https://krasno.ceskehory.cz/

Rozhledna krásno

Karlovarsko

Karlovy Vary

Karlovy Vary

Karlovy Vary patří mezi nejznámější lázně v Evropě. Srdcem lázní je Vřídelní kolonáda a pramen Vřídlo. Za shlédnutí stojí určitě i rozhledna Diana. V Karlových Varech se každoročně koná Mezinárodní filmový festival.

https://www.karlovyvary.cz/

Andělská hora

Andělská Hora je zřícenina hradu na kopci Andělská hora. Hradní zřícenina na vrcholu čedičové homole je dominantou celého okolí. Od roku 1958 je zřícenina chráněna jako kulturní památka ČR.

https://www.karlovyvary.cz/cs/andelska-hora

Andělská hora

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Hrad a zámek Bečov je jedinečný soubor historických budov, z nichž nejvýznamnější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek. Ve městě Bečov se nachází muzeum žehlení a praní a muzeum historických motocyklů a expozici hraček www.becov.cz.

https://www.zamek-becov.cz/cs

Vánoční dům

Je unikátní celoroční výstavou vánočních ozdob a vánočních dekorací. Je prvním a jediným Vánočním domem v České republice, který přináší návštěvníkům vánoční výzdobu v nebývalém rozsahu. Okouzlující Zámeček Doubí je vskutku tím pravým místem pro "dům Vánoc", kde vánoční radost nikdy nekončí. K vychutnání atmosféry Vánočního domu návštěvníkům poslouží Andělská kavárna, jak jinak než s vánoční výzdobou. V nabídce této vánočně naladěné kavárny samozřejmě nechybí vánoční cukroví ani vánočka. Prostě ideální místo pro vánoční večírek. Výstava Vánočního domu je prodejní, lze si tak vybrané kousky snadno zabalit s sebou domů. Nezapomeňte si přijít do Vánočního domu pro inspiraci, až budute zdobit Váš vánoční stromeček!

http://www.vanocnidum.cz/o-nas#dolu

Vánoční dům

Kontakt

Error
Whoops, looks like something went wrong.